PROFESYONEL ORDU MU KURULUYOR? PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Erkiner   
Montag, den 19. Juli 2010 um 12:49 Uhr

Engin ErkinerBizde neredeyse hiçbir konu doğru dürüst tartışılamadığı, kavramlar birbirinin içine geçtiği, tartışan taraflar aynı kavramlara farklı anlamlar yükledikleri için, tartışmanın seyri içinde sık sık neyin tartışıldığı unutulur…                              

Profesyonel ordu, “terör ile mücadele”nin profesyonellere devredilmesi, ordu ya da polise bağlı profesyonel birlikler kurulması, profesyonellerden oluşan sınır birlikleri…  

Weiterlesen...
 
EVET, HAYIR VE BOYKOT PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Erkiner   
Dienstag, den 13. Juli 2010 um 22:25 Uhr

Engin Erkiner: 12 Eylül’de yapılacak Anayasa Referandumu’nda “bu üç tutumun hangisi daha doğrudur?” sorusunu sormadan önce, yapılacak olana daha yakından bakalım.

Weiterlesen...
 
ELİTLERİN DÖNÜŞÜ MÜ? PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Erkiner   
Dienstag, den 06. Juli 2010 um 22:28 Uhr

Engin Erkiner: Türkçe ve bir bölüm Almanca basında yer alan iddiaya göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye kökenli elitler artık geri dönüyorlar. Almanya’dan tersine göç yaşanıyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye’den Almanya’ya gelenlerin sayısı (çoğu aile birleşimidir) 30 bin iken, dönenlerin sayısı 40 bir kişidir.

Weiterlesen...
 
KANDİL'E GİDEN YOL PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Erkiner   
Mittwoch, den 14. Juli 2010 um 19:50 Uhr

Engin Erkiner: Hükümet ve Genelkurmay Kandil’e gidiyorlar. Yanlış anlamayın! Kendileri gitmiyor. Orduyu oraya gönderecekler ve “bu işi bitirecekler”. PKK önderleri ya öldürülecekler ya da yakalanıp Türkiye’ye getirilecekler…

Weiterlesen...
 
ÖLÜMÜN ÖTESİ PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Erkiner   
Dienstag, den 13. Juli 2010 um 21:22 Uhr

Nuray Bayındır: Kürtler için ölümün ötesi var mıdır? Bunu soruyorum son günlerde kendi kendime. TSK’nın gerilla cesetlerine yaptıkları muameleler yeniden görüntülenmeye başladığından beri, dünyanın hava kirliliğinden daha fazla bir tehlike arz eden insan kirliliği ile baş etmesinin aciliyeti ile meşgulüm.

Weiterlesen...
 
sivil toplum örgütleri: yeni bir aktör mü? PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Erkiner   
Mittwoch, den 30. Juni 2010 um 20:02 Uhr

Engin Erkiner: Önce Diyarbakır’da ardından da Batman, Mardin ve Urfa’da çok sayıda “sivil toplum örgütü” ortak bir bildiri yayınlayarak savaşın bitirilmesini ve akan kanın durmasını istediler.

Çağrıların Kürtlerin yoğun olarak yaşadıkları kentlerde yapılması, bu coğrafyadan yeni bir politik aktörün ortaya çıkması anlamına mı geliyor?

Weiterlesen...
 
«StartZurück11121314151617181920WeiterEnde»

Seite 16 von 24